Aday Öğrenci-Fakülte Hakkında

1-Fakülte Hakkında :

Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği yönetim kurulunun 23 Şubat 2019 tarihinde yaptığı değerlendirme sonucunda üniversitenin Türkçe Tıp Eğitimi Programının Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Ulusal Standartlarını karşıladığı saptandı ve eğitim programı 01 Ocak 2025 tarihine kadar akredite edildi..

İKÇÜ alınan bu belge ile Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile afiliasyon yapılarak kurulan Tıp Fakülteleri içerisinde akreditasyon belgesi alan ilk Tıp Fakültesi oldu.

Fakültemiz; Temel Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri olmak üzere 3 bölüm ve bu bölümlere bağlı 41 anabilim dalından oluşmaktadır. 2019 yılı itibariyle 62 Profesör, 34 Doçent, 35 Dr. Öğretim Üyesi ve 52 Araştırma Görevlisi’nden oluşan genç ve dinamik bir akademik kadromuz vardır.

Araştırmacı, girişimci ve modern bir eğitim anlayışı ile hizmet vermeyi kalite politikası olarak benimseyen üniversite yönetimi, fakültemizi bu güncel bakış açısı ile desteklemektedir. Araştırma ve öğrenci laboratuvarlarımız gelişmiş teknik donanım ve cihazlar ile hizmet vermektedir. Öğrencilerimize yönelik mesleksel beceri laboratuvarlarımız ve saha çalışmalarımız bulunmaktadır. İKÇÜ Tıp Fakültesi mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası eğitimde asıl uygulama alanı; Afiliye kurum olan İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi (İAEAH) dir.  İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Üniversiteye bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) ve bağlı çalışan Eğitim Aile Sağlığı Merkezleri öğrencilerimizin eğitim ve saha çalışmaları için olanak sunmaktadır.

Fakültemizin; Diş Hekimliği, Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri ile bir arada bulunması sağlık bilimleri alanında multidisipliner eğitim ve araştırmalara olanak sağlamaktadır.

2-Yönetim :

Yönetim bilgileri için tıklayınız.

3-Akademik Kadro :

Akademik Kadro bilgileri için tıklayınız.

4-Tanıtım Videosu :

Tanıtım Videosu için tıklayınız.

Neden İKÇÜ Tıp ?

 

 


Başa Dön